Karjeras konsultēšana

Raksts “Uzstāšanās ir Tava vizītkarte”

Uzstāšanās ir Tava vizītkarte

Uzstāšanās vai prezentēšanas prasmes ir vienas no pieprasītākajām darba tirgū. Cilvēki pēc uzstāšanās ļoti bieži neatceras īpaši daudz no satura, kas tika stāstīts, bet ļoti labi atceras formu – KĀ šī uzstāšanās ir novadīta, KĀ izskatījās prezentētājs. Tas ir zinātniski pierādīts. Psihologs Alberts Mehrabjans pierādījis, ka 55 % cilvēks uztver ar neverbālo komunikāciju (stāja, žesti, acu kontakts, apģērbs utt.), 38 % no tā, ko dzird (balss, tās tembrs, skaļums utt.) un tikai 7 % tiek uztverts apzināti (konkrēti vārdi, teksts). Labas oratora prasmes var būt iedzimtas, bet jebkurš var tās attīstīt un kļūt par labu oratoru, prezentētāju.Piedaloties daudzās akadēmisko darbu aizstāvēšanās būdama lektore universitātē, esmu pārliecinājusies, ka ar sliktu uzstāšanos var sabojāt vērtējumu pat par 2 vai 3 atzīmēm uz leju. Studenta ieguldītais laiks, rakstot darbu, neatmaksājas, ja aizstāvēšanās ir slikti sagatavota. Tieši tāpat ir piedzīvotas pretējas situācijas, kad labi noprezentējot darba rezultātu, ja pat pats rakstu darbs nav bijis sevišķi kvalitatīvs, vērtējums tiek paaugstināts pat par 2 atzīmēm. Tas kārtējo reizi pierāda, cik svarīgi ir forma, veids – KĀ.Uzlabot jebkuras savas prasmes, neatkarīgi no tā, kādas tās ir, var tikai trenējoties un darot. Pie tam prezentēšanas prasmes ir tās, ko pieprasa darba devēji no potenciālajiem darbiniekiem. Labi pārdošanas vadītāji, menedžeri ir tie, kuriem ir izcilas prezentēšanas, pārliecināšanas prasmes, un viņi ir vieni no pieprasītākajiem darba tirgū.Šīs prasmes ir arī vitāli būtiskas darba intervijās, jo katram pretendentam tiek atvēlēts ļoti īss laika sprīdis, kurā ir jāspēj sevi labi parādīt.Sāc laicīgi trenēt savas prasmes, lai kļūtu par vienu no labākajiem prezentētājiem!

Atsauksmes no studentiem, kuri apmeklējuši treniņu:

Agnese Kokareviča, RTU Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana 4. kursa studente

Kad uzzināju par iespēju piedalīties treniņnodarbībā par aizstāvēšanos uzreiz sapratu, ka noteikti jāpiesakās, jo biju jau iepriekš dzirdējusi labas atsaukmes par cita veida kursiem pie Jolantas Priedes. Kopumā varu teikt tikai un vienīgi to labāko – ieguvu daudz jaunu zināšanu, kuras man noteikti noderēs turpmākajā karjerā gan akadēmisko darbu aizstāvēšanu laikā, gan arī vispār jebkura veida prezentāciju sagatavošanai un prezentēšanai. Godīgi sakot, ja man tagad jāpasaka, vai gribētu vēlreiz pieteikties uz šo pašu nodarbību, mana atbilde noteikti būtu – jā, jo tas ir tā vērts gan jauno zināšanu dēl, gan vispār pozitīvā gaisotne, kuru izstaro J.Priede ar savu pozitīvo attieksmi. Jau šobrīd gatavojoties pirmajai prezentācijai pēc nodarbības ņemu vērā visus Jolantas Priedes izteiktos ieteikumus un esmu pārliecināta, ka izdosies noprezentēt daudz labāk un pārliecinošāk nekā to darīju iepriekš. Paldies par nodarbību, kuras laikā ieguvu daudz noderīgu padomu un galvenais, ka ne tikai teorētiskā līmenī, bet dzirdot dažādus piemērus reāli no dzīves un plus ar iespēju pašai šajā nodarbībā noprezentēt kādu no saviem darbiem un pēc tam saņemt par to novērtējumu ar ieteikumiem, kurus noteikti ņemšu vērā.

Akadēmisko darbu aizstāvēšanas treniņā J.Priede deva padomus gan par prezentācijas sagatavošanu, gan par pašu prezentēšanas procesu. Treniņa ietvaros dalībnieki ne vien ieguva teorētisko bāzi, bet arī izmantoja iegūtās zināšanas savu prezentāciju novērtēšanā un analīzē. Ticu, ka treniņā apgūtās prasmes palīdzēs man veiksmīgāk prezentēt sevi un pārliecināt klausītājus par mana akadēmiskā darba unikalitāti un pilnīgumu! Paldies!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s