KARJERAS KONSULTĒŠANA

Atsauksmes

Nodarbība “Kā izvēlēties savu sirds profesiju?”, Smiltenes vidusskola, 35 vidusskolēni (apkopoja pedagogs – karjeras konsultants Rita Rozīte)

  1. Kas patika?

Atmosfēra, nodarbības kvalitāte, nepiespiestā vide, valoda; pati Jolanta; iedvesmojošie pieredzes stāsti, kuri mani motivēja nebaidīties, bet riskēt.

  1. Kas noderēs turpmāk?

Iegūtās adreses/mājaslapas; mudinājums doties tālāk un augstāk; metodes profesijas izvēlei; nebaidīšos domāt ārpus rāmjiem, lai atrastu to, ko vēlos darīt; uzdrīkstēties un nebaidīties; motivācija mācīties, censties, tiekties uz mērķi; domāt par sevi, nesalīdzināt; es ticēšu saviem mērķiem un darīšu visu, lai tos sasniegtu; zināšu, kā strādāt ar sevi.

  1. Ko gribētos pamainīt?

Savu attieksmi; vairāk laika nodarbībai, jo patika; neko, viss bija forši; ilgāku nodarbību ar testu pildīšanu.

      4. Vai bija vērts apmeklēt?

100% jā, ar piebildēm – ļoti daudz ko sapratu par sevi; tas mani mudināja darīt to, ko es gribu; tas bija vērtīgi.

  1. Vai nāktu vēlreiz?

1 nē, 1 varbūt un jā (ar dažādām uzmundrinošām piezīmēm) visi pārējie!!!

 

Paula Poriņa

Pēc vidusskolas absolvēšanas biju neskaidrībā par to, ko darīt tālāk – intereses bija vairākas. Pateicoties Jolantas konsultācijai, spēju oblektīvi izvērtēt savas stiprās un vājās puses un pieņēmu lēmumu par topošajām studijām. Pēc konsultācijas arī plašāk spēju izvērtēt savu nākotnes profesiju.

Madara, jaunos profesionālos meklējumos

Jolanta, vēlreiz paldies par tikšanos. Tas bija ļoti noderīgi un tas,  ko man vajadzēja!
Sāku pamazām “likt uz papīra” domas un sapņus, lai tiem vieglāk piepildīties.. 🙂

Kārlis, uzņēmuma vadītājs

Darbs ar darba meklētājiem prasa ļoti rūpīgu karjeras konsultanta pieeju. Jūs to nodrošinājāt visaugstākajā mērā, tāpēc es ar prieku sniedzu Jums, Jolanta Priedes k-dze, vislabāko rekomendāciju, ko jebkad esmu sniedzis kādam personāla atlases jomas (HR) speciālistam. Tiešām liels paldies.

Elīna, 33, strādā valsts pārvaldē

Jolanta ir brīnišķīga karjeras konsultante, kura pat līdzinās psiholoģei. Viņa norādīja, cik svarīgi ir noteikt savas prioritātes, mēģinot apvienot  karjeru ar ģimeni.  Pārmaiņām ir vienmēr grūti saņemties, bet aizejot uz karjeras konsultāciju, tas jau ir solis uz pozitīvām pārmaiņām. Paldies Jolantai.

Sintija Klezberga, skolniece

Pateicoties konsultācijai, ieraudzīju savu tālāk studiju virzienu, kurš pirms tam nebija it nemaz skaidrs. Jolantas noorganizētās izvēlēto profesiju ēnošanas palīdzēja nostiprināt izvēli. Konsultācija bija ļoti noderīga.

Valdis Zvejnieks

Paldies par konsultāciju. Ļoti noderīgs man treniņš bija pirms īstās darba intervijas un stiprināja manu pārliecību par veiksmi tālāk.

Inga Grīsle, veikala vadītāja

Konsultācijas laikā ne tikai tika izveidoti profesionāli CV un motivācijas vēstule, noturēta darba intervijas imitācija, bet arī tās laikā skaidri tika nodefinēts, ko tālāk vēlos profesionāli darīt, kā arī izceltas manas stiprās puses un dota pārliecība, ka es varu sasniegt to, ko vēlos. Tādas iedvesmas un apņēmības pilna jau nākamajā nedēļā ieguvu jaunu darbu. Paldies par palīdzību!

Dace Krīgere, muzeja darbiniece

Vēlējos pateikties par konsultāciju. Tā man deva ne tikai atbildes uz jautājumiem par man piemērotākajām profesijām, bet arī iedvesmoja noticēt, ka viss mans iecerētais ar plānošanu un neatlaidību ir iespējams. Atliek tikai bažas un raizes mest pie malas un ķerties vērsim pie ragiem. Jolanta palīdzēja man rast šo ticību, kas bija vissvarīgākais trūkstošais elements.

Agnese Kokareviča, RTU Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana 4. kursa studente

Kad uzzināju par iespēju piedalīties treniņnodarbībā par aizstāvēšanos uzreiz sapratu, ka noteikti jāpiesakās, jo biju jau iepriekš dzirdējusi labas atsaukmes par cita veida kursiem pie Jolantas Priedes. Kopumā varu teikt tikai un vienīgi to labāko – ieguvu daudz jaunu zināšanu, kuras man noteikti noderēs turpmākajā karjerā gan akadēmisko darbu aizstāvēšanu laikā, gan arī vispār jebkura veida prezentāciju sagatavošanai un prezentēšanai. Godīgi sakot, ja man tagad jāpasaka, vai gribētu vēlreiz pieteikties uz šo pašu nodarbību, mana atbilde noteikti būtu – jā, jo tas ir tā vērts gan jauno zināšanu dēl, gan vispār pozitīvā gaisotne, kuru izstaro J.Priede ar savu pozitīvo attieksmi. Jau šobrīd gatavojoties pirmajai prezentācijai pēc nodarbības ņemu vērā visus Jolantas Priedes izteiktos ieteikumus un esmu pārliecināta, ka izdosies noprezentēt daudz labāk un pārliecinošāk nekā to darīju iepriekš. Paldies par nodarbību, kuras laikā ieguvu daudz noderīgu padomu un galvenais, ka ne tikai teorētiskā līmenī, bet dzirdot dažādus piemērus reāli no dzīves un plus ar iespēju pašai šajā nodarbībā noprezentēt kādu no saviem darbiem un pēc tam saņemt par to novērtējumu ar ieteikumiem, kurus noteikti ņemšu vērā.

Марек Кондратьев ,новый предприниматель.
Изначально я только слышал что есть люди-консультанты ,которые могут вам помочь советом и информацией ,но для меня это всё звучало как миф и не совсем серьёзно воспринимал данных консультантов ,так как всё во основном рассчитывал на себя и свои способности . Но вот пришло время делать первые шаги на встречу цели и появилось много вопросов. Идя я уже знал на какую тему хочу поговорить , в ходе нашего разговора я получил достаточно полезной информации ,над которой должен буду дальше работать . Спасибо вам за помощь ,которая облегчила и сэкономило время для первых шагов для создания собственного бизнеса . Буду обязательно вас рекомендовать ,людям в нуждающейся в консультации .

Anete Meļņika, projektu asistente.
Jolanta Priede ar savu vienkāršumu, sirsnīgumu un laipnību ļauj atvērties un likt justies ērti ikvienam, tādējādi sekmējot sevis izzināšanu un nonākšanu pie mērķa, kura dēļ arī tika apmeklēta viena no konsultācijām. Konsultācija sniedz laiku, kad var koncentrēties tikai pati uz sevi, Jolanta ar pareizajiem jautājumiem uzvedina uz tālākiem jautājumiem, kurus sev uzdodot un arī nonāku pie atbildēm. Viss jau slēpjas mūsos pašos, tikai ir nepieciešams laiks, vēlme un vide, lai ar to nodarbotos, un šīs konsultācijas to sniedz! Iesaku visiem, kas vēlas sevi izzināt vairāk un vienkārši iegūt pozitīvu emociju lādiņu!

Anna Urtāne, RTU Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanas un vadīšanas 4. kursa studente

Karjeras konsultācija pie Jolantas Priedes bija labi strukturēta un ļāva soli pa solim nonākt pie man svarīgākā gan tālāko studiju, gan karjeras izvēlē. Manuprāt lielākā vērtība šādās konsultācijās ir spēja uzdot “īstos” jautājumus, uz kuriem atbildot, rodas izpratne par sev nozīmīgo. Jolanta Priede ir konsultante kas to spēj. Bija liels prieks, ka nepiespiestās atmosfēras un draudzīgo sarunu rezultātā es biju sakārtojusi savas domas, atbildējusi uz daudziem sev svarīgiem jautājumiem, kā arī izveidojusi reālu darbības plānu savu mērķu realizēšanai.

Laura Greiškalne

Karjeras plānošana nav tik vienkārši izplānojama, kā sākumā šķiet. Sniedzot atbalstu brīdī, kad esmu uz studiju grāda iegūšanas un savu lielo karjeras kāpņu izvēles, Jolanta Priede deva padomus un rīkus, kas palīdzēja izprast sevi un to, kā plānot ik lielo soli tuvāk savam karjeras mērķim. Es pateicos J. Priedei par zināšanām, par pieeju kā viņa uztvēra nianses un par īpašo attieksmi, kas deva veiksmīgu rezultātu. Šobrīd es zinu, kas man tālāk jādara, lai sasniegtu karjeras izaugsmi un nākotnē kļūtu par vadītāju.

Megija Krieviņa, studentu pašpārvaldes vadītāja

Šī konsultācija bija kā lieliska iespēja apskatīt sevi no malas, jo sarunas laikā, atbildot uz jautājumiem vai aizpildot kādu mazu testu, pati apjautu, ko daru nepareizi vai arī neapdomāju. Karjeras konsultācijas laikā mēģinot uzskicēt savus tālākos soļus, mērķus mēģināju izvērtēt tā iespējas, gan pozitīvajā, gan negatīvajā ziņā. Pēc sarunas manī rosījās pozitīvas pārdomas ne tikai par konsultāciju, bet arī par maniem tālākajiem plāniem, kā arī interesantais un visai saistošais mājās darbs – līdzsvara daudzstūris.

Arturs Melngailis, RTU, 2.kursa students

Kā lektore Jolanta Priede ir ļoti atsaucīga, pretimnākoša un atbilstoši mūsdienu izglītības sistēmai – ļoti profesionāla. Studējot RTU, nav daudz tādu pasniedzēju, ar kuriem esmu saskāries, kuri māca studentiem ne tikai tās lietas, kas apgūstamas pēc priekšmeta programmas, bet arī sniedz daudz lietderīgu zināšanu, informācijas un pieredzi, kas ir reāli dzīvē vajadzīgs. Ļoti priecē, ka pasniedzēja nekad sistemātiski nelasīja lekcijas vadoties pēc programmas jeb lekcijas plāna, jo vienmēr bija abpusējs dialogs, kā rezultātā daudzas neskaidrās lietas ātrāk kļuva skaidras un saprotamas. Savukārt, brīvā un nepiespiestā atmosfēra lekcijās atvieglo mācību procesu. Un radīt šādus apstākļus kolektīvā var tikai ļoti pieredzējis un kompetents cilvēks.

Inta Brūvere, Rīgas Valda Avotiņa pamatskola-Attīstības centrs, 9.klases skolniece

Paldies J.Priedei par noorganizēto ēnošanu. Man ļoti patika ēnot restorānu “Domini canes”. Pa cik pati vēlos būt pavāre 😉 Uzzināju daudz ko jaunu un bija iespēja nogaršot ēdienus kurus nekad nebiju ēdusi. Ēnošana noteikti man palīdzēs nākotnē. Paldies liels liels!

 

Linda Reidzāne, viesnīcas administratore

Ļoti kreatīva pasniedzēja, pārzina kā ieinteresēt studentus apgūstamajā vielā. Māk noturēt studentu uzmanību līdz pat lekcijas beigām. Īstenībā ļoti patika mazie knifiņi ar animācijām, aktuāliem video par apgūstamo tēmu, kas bija liels pluss pasniedzējai, jo priekšmets nelikās tik garlaicīgs. Patika nepiespiestā sajūta lekciju laikā, jo brīvi varēja aprunāties par jebkuru tēmu.

Anonīmas atsauksmes no studentiem RTU anketēšanas sistēmā:

Jūs esat SUPER pasniedzēja. Kā jau semestra sākumā pati teicāt – garlaicīgu priekšmetu padarījāt par interesantu, liels paldies par to. Daudz ko jauna noteikti esmu uzzinājusi, kā arī ļoti patīk, ka esat viens no retajiem pasniedzējiem ar kuru var parunāties, izteikt viedokli un tas tikts uztverts normāli, kā arī tiks saņemta pretī normāla atbilde. Lieliski mācību materiāli un interesantās mājas lapas/video, tiešām iedod mazo atslodzi no lekcijas un pēc tam var atkal turpināt mācīties!

Pasniedzēja ļoti pozitīva, radoša. Un pat tiem, kam nepadodas statistika, viņa tā paskaidro, ka pašiem gribas mācītiem. Labākā un pozitīvākā persona.

Retā prasme saglabāt nepieciešamo balansu starp saspringto darbu un atpūtas brīžiem. Ir redzams ieguldītais darbs katras nodarbības sagatavošanā un vēlme ieinteresēt studentus savā priekšmetā. Ļoti laba pasniedzēja, labprāt būtu viņai studente visos priekšmetos:)

Liels paldies pasniedzējai par jaukajām nodarbībām! Jūs tiešām bijā burvīga, pozitīva, bija prieks nākt. Varēja just, ka ļoti cenšaties un ka Jums rūp, kādas sekmes un zināšanu līmenis mums būs šī kursa beigšanā!

Ļooti interesanti video materiāli,vienmēr labākās pauzītes un viss tas labākais 🙂

Ļoti laba, pretīmnākoša pasniedzēja!

Paldies par kopā pavadīto laiku, lekcijas bija aizraujošas, interesantas, noderīgas! Pasniedzējas attieksme bija lieliska! Paldies, paldies, paldies!

Pasniedzējai izdevās veidot nodarbībās pozitīvu, radošu un brīvu atmosfēru. Ļoti patika tas, ka pasniedzēja centās tik grūtu priekšmetu kā statistika padarīt par interesantu un saprotamu, saistīja to ar mūsu dzīvi un pasauli. Patika papildus materiāli, kurus rādija lekcijās (lika vairāk aizdomāties par dažādiem procesiem). Liels paldies par tik jauki pavadītu semestru!

Patīk pozitīvā attieksme pret auditoriju, atvērta jautājumiem. Kā arī, patīk, ka lekcijās iespējams arī papildus uzzināt par augstskolā notiekošo.

Tik tiešām pasniedzēja – studentu iedvesma.

Ļoti pozitīva pasniedzēja, uzreiz var saprast, ka cilvēkam patīk tas,ko viņa dara. Lekcijas vienmēr bija labi sagatavotas, ar piemēriem, lai vieglāk būtu saprast. Ļoti radoša pieeja. Vienmēr mēģināja pastāstīt kaut ko tādu, lai ieinteresētu studentus. Bija arī interesanti izpildīt mājas darbus. Turklāt tas, ka tos vajadzēja prezentēt auditorijas priekšā deva to, ka mēs pieradām pie tā un vēlāk pat vairs nebija bail to darīt, kas mums noteikti noderēs ne tikai universitātē, bet vispār dzīvē. Tiešām liels paldies par lekcijām!

Mans šī semestra mīļākais priekšmets, pateicoties pasniedzējas lieliskajam darbam un labajai sevis pasniegšanai

Piesakies konsultācijai

18 Comments

Atbildēt

Required fields are marked *.